PROPONOWANE PRZEZ NAS ROZWIĄZANIA, CHOĆ BARDZO ZAAWANSOWANE TECHNICZNIE - NIE SĄ DROGIE! ...ZADZWOŃ I SPRAWDŹ!

ASEcURA – Techniczna Ochrona Mienia

MENU

:: Strona główna

:: Bezpieczne osiedle

:: Kontrola dostępu

:: Systemy alarmowe

:: Telewizja dozorowa CCTV

:: Zabezpieczenie placu budowy

:: Galeria

:: Kontakt

Bezpieczne osiedle

Właściwe zabezpieczenie techniczne osiedla zamkniętego należy zaplanować w kilku etapach. W pierwszej kolejności należy określić dostęp do zamkniętego osiedla. Proponujemy następujące wersje w zależności od statusu:

 • najwyższy – dwie bramy dwuskrzydłowe (wjazdowa i wyjazdowa) z napędami podziemnymi, furtka dla pieszych,

 • standard - brama przesuwana (jeśli jest możliwość to samonośna), napęd z listwą zębatą, furtka dla pieszych,

 • zwykły – szlaban i furtka dla pieszych.

We wszystkich przypadkach przed wyjazdem bramę otwiera automatycznie pętla indukcyjna zamontowana pod jezdnią. Ogrodzenie jak i bramy będą wykonane z gotowych elementów firmy Wiśniowski. Stosujemy napędy bram przystosowane do pracy intensywnej zaopatrzone w zasilanie awaryjne, pozwalające na użytkowanie również w przypadku utraty zasilania sieciowego.

Do sterowania bramą jak i furtką proponujemy system radiowy, który umożliwia pełne zarządzanie numerowanymi pilotami. W każdym pilocie można czasowo wyłączyć dowolny kanał. Jeden pilot może jednocześnie obsługiwać bramę wjazdową na teren osiedla, bramę garażową oraz furtkę dla pieszych. Bramy jak i furtki mogą być także otwierane za pomocą kodów z klawiatur lub za pomocą specjalnych pastylek przykładanych do czytników.

Kolejnym krokiem jest projekt systemu domofonowego, w tym przypadku systemu cyfrowego. Domofony muszą być przystosowane do obsługi 650 mieszkań, bram wjazdowych oraz połączeń ze stróżem lub ochroną. Wideodomofony jak wyżej mogą być montowane na terenie całego osiedla lub w lokalach o podwyższonym standardzie.

Domofony cyfrowe w zależności od statusu osiedla:

 • wideodomofony kolorowe lub czarno białe z możliwością podłączenia centrali portierskiej,

 • domofony,

 • Systemy mieszane – w mieszkaniach domofony a w apartamentach wideo domofony.

 

Systemy mieszane – w mieszkaniach domofony a w apartamentach wideo domofony

Proponujemy dwa podstawowe panele wybierania. Pierwszy od strony wjazdu montowany na słupku na wysokości okna samochodu osobowego co podnosi znacząco wygodę korzystania z niego a drugi przy furtce dla pieszych. Na panelach wybierania znajduje się przycisk „portier”, który w przypadku nieobecności lokatorów umożliwi wejście na teren osiedla osobie zweryfikowanej przez stróża jako upoważniona. Kolejne panele domofonowe montowane będą przy wejściach na klatki schodowe.

 

Osiedle zamknięte może być objęte monitoringiem telewizji przemysłowej „Bezpieczne osiedle”

Monitoring osiedla daje mieszkańcom większe poczucie bezpieczeństwa oraz jest dodatkowym sposobem zabezpieczenia mienia. Przykładowo obejmuje on dozór samochodów na parkingu, miejsc gdzie przebywają dzieci a przy okazji daje też możliwość negocjacji zniżek przy wykupie ubezpieczenia majątkowego.

Do niezaprzeczalnych zalet stosowania monitoringu wizyjnego należy podniesienie poziomu bezpieczeństwa wartościowych przedmiotów, mieszkańców i ich najbliższych. W oparciu o policyjne statystyki możemy założyć, że w miejscach gdzie skierowane zostaną kamery praktycznie nie dochodzi do rozbojów i innych przejawów przestępczości. Na bazie dostępnej wiedzy i doświadczeń wymienić możemy konkretne korzyści wynikające z zastosowania odpowiedniego systemu:

 • poczucie bezpieczeństwa, zarówno mieszkańców jak i odwiedzających,

 • możliwość dysponowania zapisem wstecznym zdarzeń,

 • możliwość integracji z systemem alarmowym i powiadomienia,

 • możliwość integracji z zewnętrznymi systemami ochrony,

 • pomaga zidentyfikować osoby dopuszczające się wykroczeń.

 

Do realizacji monitoringu na osiedlu mogą zostać wykorzystane kamery na głowicach obrotowych, które umożliwiają obrót głowicy w pionie i poziomie, zwiększając tym samym pole widzenia kamery i objęcie ich zasięgiem praktycznie całego terenu chronionego osiedla. Kamery obrotowe można także zaprogramować, aby sekwencyjnie obracały głowicę zmieniając obserwowany obszar. Kamery posiadają bardzo dużą czułość, więc dają bardzo dobry obraz nawet przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych – w nocy. W miejscach szczególnie ciemnych a zarazem ważnych ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców można zamontować oświetlacze podczerwieni co zapewni odpowiednią widoczność.

Monitoring osiedla pozwala też na podgląd sytuacji na osiedlu, np. obserwację dzieci bawiących się na placu zabaw. Obraz z wybranych kamer może być „wpuszczony” (za zgodą operatora telewizji kablowej) do lokalnej telewizji kablowej co da możliwość rodzicom sprawdzenia czy ich pociechy bawią się bezpiecznie.

System który proponujemy wyposażony zostanie w:

 • kamery zewnętrzne z oświetlaczem podczerwieni umożliwiające obserwacje terenu w całkowitych ciemnościach,

 • maszty do montażu kamer w najdogodniejszych miejscach (jeśli będzie taka potrzeba),

 • okablowanie a w uzasadnionych przypadkach system bezprzewodowy (dzięki położeniu okablowania jeszcze w czasie trwania prac budowlanych przewody zostaną przygotowane do optymalnej konfiguracji systemu),

 • rejestrator cyfrowy umożliwiający przeglądnie obrazu z kamer na bieżąco lub w razie potrzeby odtwarzanie wcześniejszych zapisów.

 

Rejestrator powinien zostać podłączony do sieci Internet. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość obserwacji monitorowanego terenu z dowolnego miejsca przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Opcjonalnie proponujemy wyposażenie mieszkań w okablowanie pozwalające późniejszym mieszkańcom na zainstalowanie system alarmowego.

Bardziej zaawansowaną wersją jest zainstalowanie we wszystkich mieszkaniach podstawowego systemu alarmowego na który składa się szyfrator, jedna czujka ruchu PIR oraz czujnik otwarcia drzwi. W mieszkaniach o podwyższonym standardzie koncepcja systemu alarmowego zawiera szyfrator, czujki ruchu w każdym pokoju, czujniki dodatkowe np. czadu (jeśli jest kominek), ppoż., zalania, czujnik otwarcia drzwi. W przypadku posiadania odrębnego garażu w budynku można podłączyć go również do tego systemu.

Wszystkie systemy alarmowe podłączone zostaną do domku stróża, który monitoruje sygnalizację zagrożenia. Podłączenie alarmów do jednej dużej centrali pozwoli obniżyć koszt pełnego monitoringu do kwoty ok. 20-30 zł miesięcznie na jedno mieszkanie.

Do bardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań należy „System inteligentne mieszkanie”. Instalowany jest w mieszkaniach o najwyższym standardzie i zapewnia m. in. sterowanie roletami, oświetleniem i ogrzewaniem.

W garażach stosuje się systemy wykrywania gazów, które po wykryciu zbyt wysokiego poziomu spalin uruchamiają alarm i wentylację mechaniczną. W kotłowniach system wykrywania gazu, pożaru, awarii kotła podłączony do pomieszczenia stróża lub wysyłający informację do zarządcy czy konserwatora.

W trakcie procesu inwestycyjnego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu obszaru prac budowlanych jak i samego placu budowy. Plac budowy jest miejscem w którym inwestor na relatywnie małym obszarze gromadzi sprzęt budowlany oraz materiały budowlane o bardzo dużej wartości. Na budowach często dochodzi do kradzieży w nocy przewodów elektrycznych (nawet już ułożonych na ścianach) a w ostatnich czasach paliwa z maszyn i pojazdów. Kierownictwo może także kontrolować prace podwładnych wykonując swoją pracę w biurze. Kamery skierowane na plac budowy mogą służyć także jako narzędzie marketingowe. Potencjalny klient może na własne oczy na Państwa stronie internetowej zobaczyć jak postępują prace. Proponowany zakres zabezpieczeń i zasadność ich zastosowania ustalona zostanie po przedstawieniu przez inwestora szczegółów projektu.

Zapraszamy do współpracy.  

ASEcURA
Techniczna Ochrona Mienia
ul. Korony Północnej 17; 71-781 Szczecin
e-mail: biuro@asecura.net
telefon: +48 784 31 33 31